pátek 17. března 2017

Pletený šátek - Meadow Grass
Tak loni v říjnu jsem se přihlásila do facebookové skupiny nadšených pletařek -"Pleteme s vlněnými sestrami". Pletu sice již drahně let, ale je fakt, že v posledních letech jsem to zanedbávala, než zase pletení přišlo do módy. Nechci tím říct, že bych byla výborná pletařka, ale pár svetříků jsem upletla již v dobách, kdy byly děti malé, a kdy nezbývalo moc peněz na parádu, takže každé ošetřování nemocného dítěte mi přineslo nový svetřík. ...kdepak je jim dnes konec?!  
Do skupinky Vlněných sester jsem se chodila pravidelně kochat. Zjistila jsem třeba, jaké jsou dnes nádherné materiály, a také, co se z nich dá vyrobit. Faktem je, že nyní v důchodu jsou pro mě ceny takových přízí dosti vysoké, ale něco jsem v průběhu  našetřila  do prasátka, tak jsem neodolala a nedávno si objednala v e-shopu Vlněných sester několik klubíček a jedny parádní, lehké jehlice.
Ty jsem ocenila zejména také i proto, že jako většina lidí mého věku, kteří navíc mají za sebou nekonečné hodiny práce na klávesnici a s myší, mám i já trošku problémy s bolestí zápěstí a hrozím, se, že bych nemohla svoje záliby, ke kterým patří i pletení, vykonávat. Jehlice Knitpro od Vlněných sester  jsou fantastické o klubíčkách zakoupených tamtéž ani nemluvím !


Návod je k nalezení na reverly.com, ale v češtině je k dispozici na blogu Vlněných sester.Dlouho jsem po něm pokukovala, až jsem neodolala. Loni pletařky vyráběly tento šátek při společném pletení u Vlněných sester, ale moc se mi líbila krajka, tak jsem se do toho dala se spožděním také.

Vybrala jsem si tlumené barvy, ale melírované klubíčko Lang - Mille Colori pro mě bylo překvapením do posledníého okamžiku. musím říct, že pletení je s takovou přízí velká zábava.
  


 Krajka je taky celkem zábavná část, takže během necelho týdne jsem měla šátek hotový.
Ještě se musel vypnout, aby získal tvar. Při výrobě jsem velmi ocenila instruktážní videa Vlněných sester, která pravidelně umísťují na youtube.

 Žádné komentáře:

Okomentovat